Święto szkolnej demokracji

Ostatni dzień września wpisał się w historię 582 szkół z całej Polski jako prawdziwe święto demokracji. Właśnie w tylu placówkach odbyły się w pełni demokratyczne wybory do władz samorządu uczniowskiego, a głos swój oddało łącznie aż 78% uprawnionych.

Zapraszamy do akcji "Samorządy Mają Głos"!

Rozkręć z nami swój samorząd! Dokonaj dobrych wyborów od początku. Przyłącz się do akcji Samorządu Mają Głos i zorganizuj demokratyczne wybory do władz Samorządu Uczniowskiego w swojej szkole. 

Zapraszamy do 5. edycji akcji Samorządy mają głos!

Już po raz piąty wspieramy szkoły w organizacji demokratycznych wyborów do władz samorządów uczniowskich! Zgłoś się i dołącz do grona szkół dbających o demokratyczne standardy. W tym roku to również pierwszy krok do uzyskania certyfikatu "Szkoła demokracji"!

Gruzińscy uczniowie na debacie zorganizowanej na świeżym powietrzu.

Jak wygląda sytuacja samorządów uczniowskich w Gruzji?

Zapraszamy do zapoznania się z publikacją "Student councils in Georgia" - traktującej o tym, jak obecnie funkcjonują samorządy uczniowskie w Gruzji, jak wygląda ich sytuacja prawna. Publikacja w języku angielskim.  

Uczniowie zebrani na debacie w gruzińskiej szkole

Samorządna Gruzja debatuje i działa!

Jesień tego roku, dla 16 szkół Gruzji minęła pod hasłem współdecydowania i szkolnej partycypacji. I choć wdrażanie hasła w życie to proces trudny i długotrwały to jednak wszystkie zespoły szkolne biorące udział w projekcie "Szkoła debat 2014" podjęły ten trud, który powoli przynosi ciekawe rezultaty i dużo satysfakcji.

Strony