Zapraszamy do 5. edycji akcji Samorządy mają głos!

Wszystkie polskie szkoły zapraszamy do udziału w akcji „Samorządy mają głos”, której celem jest wsparcie szkół w organizacji i przeprowadzeniu demokratycznych wyborów do władz SU. Szkoły biorące udział w akcji otrzymają materiały merytoryczne oraz możliwość korzystania z łączącej samorządy uczniowskie platformy internetowej http://szkolademokracji.ceo.org.pl.

Kliknij aby powiększyć prezentację

Do akcji szkoły mogą się zgłaszać za pośrednictwem nauczyciela odpowiedzialnego za samorząd uczniowski. Nauczyciel zgłasza swój udział w projekcie wraz z 1-3 uczniów, którzy wyrazili chęć organizacji szkolnych wyborów (uczniowska komisja wyborcza). Konieczne jest jedynie wypełnienie formularza zgłoszeniowego na platformie internetowej projektu – www.szkolademokracji.ceo.org.pl

Zgłoszenia przyjmujemy do 30 września, który będzie wspólnym dniem demokratycznych wyborów do władz SU!

Dlaczego warto?

Przede wszystkim dlatego, że właściwie przygotowane i przeprowadzone wybory to pierwszy krok do dobrze działającego samorządu uczniowskiego. Wybory mogą być też świętem demokracji w szkole, ważnym doświadczeniem dla wszystkch uczniów i uczennic, w praktyce uczącym jak działają mechanizmy demokratyczne. 

Ponadto szkoły, które zgłoszą się do akcji do dnia 17 września otrzymają pocztą materiały (poradnik o organizacji wyborów oraz plakaty profrekwencyjne). Wszystkie szkoły za pośrednictwem platformy internetowej będą miały możliwość korzystania z dodatkowych materiałów pomocniczych, publikowania aktualności oraz podsumowania wyborów.

 Michał Tragarz