Certyfikat Szkoły Demokracji 2019/20 przyznane!

 

W roku szkolnym 2019/20 w programie Szkoła Demokracji wzięło udział 46 szkół z całej Polski, z których 41 zrealizowało co najmniej 3 wyzwania i otrzymało certyfikaty potwierdzające otrzymanie tytułu Szkoła Demokracji!

Serdecznie gratulujemy wszystkim szkołom biorącym udział w programie - również tym, którym udało się zrealizować mniejszą liczbę wyzwań niż wymagana do otrzymania certyfikatu. Każde wyzwanie to krok w stronę szkoły bardziej otwartej i umacniającej poczucie wpływu uczniów i uczennic na to, co w niej się dzieje. 

Poniżej można zobaczyć listę wszystkich tegorocznych szkół, które zdobyły wyróżnienie. Szkoły oznaczone * zrealizowały więcej niż 3 wyzwania.

 

Certyfikat potwierdzający zdobycie tytułu Szkoła Demokracji

w roku szkolnym 2019/20 otrzymują:

Nazwa szkoły Miejscowość
Szkoła Podstawowa nr 19 im. Mieszka I w Białymstoku Białystok
Szkoła Podstawowa w Bobach Kolonii* Boby Kolonie*
Publiczna Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Buczu Bucze
Szkoła Podstawowa nr 45 w Bytomiu Bytom
Szkoła Podstawowa nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Drezdenku* Drezdenko*
Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Gdańsku

Gdańsk

IX Liceum Ogólnokształcące w Gdańsku Gdańsk
Szkoła Podstawowa nr 50 im. Emilii Plater w Gdańsku Gdańsk
Szkoła Podstawowa nr 79 w Gdańsku* Gdańsk*
Szkoła Podstawowa nr 34 w Gdyni Gdynia
I Liceum Ogólnokształcące w Głownie Głowno
Szkoła Podstawowa nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Głownie Głowno
Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego w Goleszach Dużych* Golesze Duże*
Szkoła Podstawowa im. Szarych Szeregów w Grojcu Grojec
Publiczna Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Jastrzębiu Jastrząb
Publiczna Szkoła Podstawowa im. Marszałka J. Piłsudskiego w Jedlni - Letnisku Jedlnia - Letnisko
Prywatne Liceum Ogólnokształcące im. M. Wańkowicza w Katowicach Katowice
Powiatowy Zespół Nr 9 Szkół im. Marii Dąbrowskiej w Kętach* Kęty*
Zespół Szkół nr 2 im. Bolesława III Krzywoustego w Kołobrzegu Kołobrzeg
Szkoła Podstawowa nr 6 im. Narodowego Święta Niepodległości w Koszalinie Koszalin
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Generała Stanisława Dąbka w Lubaczowie* Lubaczów*
IX Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Lublinie Lublin
Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łazach Łazy
Szkoła Podstawowa nr 2 w Makowie Mazowieckim Maków Mazowiecki
Szkoła Podstawowa nr 1 w Mysłowicach Mysłowice
Szkoła Podstawowa im. Aleksandra Fredry w Odrzykoniu Odrzykoń
Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Stanisława Konarskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim Ostrowiec Świętokrzyski
Szkoła Podstawowa im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Owczarach Owczary
Szkoła Podstawowa nr 3 im. Tadeusza Zawadzkiego "Zośki" w Piasecznie Piaseczno
Szkoła Podstawowa im. Marii Skłodowskiej-Curie w Pietrowicach Wielkich Pietrowice Wielkie
Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Radzionkowie* Radzionków*
I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Śniadeckiego w Siemianowicach Śląskie* Siemianowice Śląskie*
Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Meritum w Siemianowicach Śląskich Siemianowice Śląskie
Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 9 im. Władysława Sikorskiego w Sopocie* Sopot*
Szkoła Podstawowa nr 2 im. Maksymiliana Golisza w Sztumie Sztum
Publiczna Szkoła Podstawowa nr2 im. Jana Pawła II w Szydłowcu
Szydłowiec
 
I Liceum Ogólnokształcące im. Stefanii Sempołowskiej w Tarnowskich Górach Tarnowskie Góry
XLV Liceum Ogólnokształcące im. Romualda Traugutta w Warszawie Warszawa
Zespół Szkół Ogólnokształcących w Zaklikowie Zaklików
Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 5 im. Józefa Piłsudskiego w Zamościu* Zamość*
Zespół Szkół im. Prezydenta Ignacego Mościckiego w Zielonce Zielonka

 

Dziękujemy opiekunom i opiekunkom zespołów projektowych i uczestnikom i uczestniczkom programu, którzy realizowali wyzwania - dziękujemy za włożoną pracę - to Wasz sukces! Jeszcze raz gratulujemy szkołom, które zdobyły certyfikat!